REGION IV-5A MEET

Alamo Stadium, San Antonio

BOYS

Team totals — 1. Richmond Foster 84; 2. Austin Johnson 78; 3. Angleton 76; 4. Dripping Springs 35; 5. Boerne Champion 30; 6. Brownsville Veterans Memorial 26; 7. Mercedes 20; 8. (tie) Austin High, Alice, Eagle Pass Winn, Sharyland Pioneer, Ray 18; 13. Rio Grande City 16; 14. (tie) Mission Sharyland, Gregory-Portland 14; 16. (tie) Kerrville Tivy, Veterans Memorial 12; 18. (tie) Rosenberg Lamar Consolidated, Flour Bluff, Calallen 10; 21. (tie) San Antonio Sam Houston, Moody 9; 23. (tie) Tuloso-Midway, Laredo Martin 8; 26. (tie) Miller, Seguin, 6; 28. (tie) Donna, Medina Valley 5; 30. (tie) Brownsville Pace, Austin Lanier 4; 32. Laredo Nixon 3; 33. (tie) Alamo Heights, Marble Falls 2; 35. (tie) San Antonio Edison, Lockhart, Edcouch-Elsa, Uvalde 1.

3,200 — 1. Dominic Cavazos, Mercedes 9:20.89; 2. Cameron Kleiman, Austin Johnson 9:22.84; 3. Brandon Gracia, RGC 9:22.89; 4. Foster Wilfong, Boerne Champion 9:34.84; 5. Ace Castillo, T-M 9:39.31; 6. Juan Salinas, Laredo Nixon 9:40.59

Discus — 1. Andres Bodden, Brownsville Veterans Memorial 169-10; 2. Ronald Lozando, Highlands 161-04; 3. Jaime Gomez, RGC 156-04; 4. Jose Quintero, Brownsville Pace 151-04; 5. Johnny Howell, Sharyland Pioneer 149-04; 6. Alex Camargo, Edison 141-09

High jump — 1. Calvin Williams, Austin High 6-7; 2. Aleu Aleu, Austin High, 6-6; 3. Xavier Callandret, Miller 6-2; 4. Archer Saenz, Austin Johnson 6-2; 5. Parker Barrett, Sharyland Pioneer 6-2; 6. D’Andre Carroll, Uvalde 6-2

Long jump — 1. Luke Boyers, Boerne Champion 22-04.5; 2. Tamerik Williams, Angleton, 21-09; 3. Austin Jones, Boerne Champion 21-04; 4. My’Kell Ross, Angleton 20-11.5; 5. Jalen Cleveland, Austin Johnson, 20-07.5; 6. Aaquil Stewart-Hartfield, SA Houston 20-01

Pole vault — 1. Nicholas Hiller, Angleton 16-0; 2. Taylor McCormick, G-P 15-03; 3. Kyler Fiebele, G-P 15-0; 4. Adrian Solis, Mission Sharyland 14-06; 5. Troy Stephenson, Marble Falls 14-0; 6. Carlos Guerrero, E-E 14-0

Shot put — 1. Sharyland Pioneer 57-09; 2. Andres Bodden, Brownsville Veterans Memorial 55-10.5; 3. Sergio Tijerina, Laredo Martin 53-05.50; 4. Jaime Gomez, RGC 52-08; 5. Maki Carabin, Alamo Heights 52-01.5; 6. Rene Sandoval, Moody 50-10

Triple jump — 1. Blake Klein, Mission Sharyland 46-05.25; 2. Amryn Williams, Richmond Foster 45-11.75; 3. Reed Brunkenhoefer, Calallen 45-05; 4. Tajik Bartolomew, Austin Lanier 45-04.25; 5. Dorien Shannon, Seguin 45-02.5; 6. Austin Jones, Boerne Champion 44-09

Wheelchair shot put — 1. Sam Derousse, SA Clark 7-08.25

400 relay — 1. Angleton 41.08; 2. Richmond Foster 41.39; 3. Austin Johnson 42.26; 4. Veterans Memorial 42.26; 5. Brownsville Veterans 42.73; 6. Alice 43.08

800 — 1. Bryce Kalsu, Dripping Spring 1:53.27; 2. Christopher Wise, Richmond Foster 1:53.78; 3. Collin Williams, Richmond Foster 1:54.46; 4. Max Carmona, Brownsville Veterans 1:54.99; 5. Miguel Escamilla, Laredo Martin 1:55.85; 6. Cosme Ibarra, Donna 1:55.99

110 hurdles — 1. Justin Wright, Dripping Springs 14.93; 2. Daniel Anomneze, Rosenberg Lamar 15.22; 3. Kenny Whitehurst, FB 15.42; 4. Justice McClure, Calallen 15.45; 5. Ruslan Sultanov, FB 15.65; 6. Brown Fjord, Boerne Champion 16.04

100 — 1. Wesley Asenuga, Richmond Foster 10.65; 2. Jaleel Scott, Austin Johnson 10.92; 3. Brailon Sanders, Moody 10.94; 4. Logan Masters, Medina Valley 11.13; 5. Davis Horne, VM 11.18; 6. Cameron Harris, Rosenberg Lamar 11.31

800 relay — 1. Angleton 1:26.84; 2. Alice 1:27.93; 3. Austin Johnson 1:27.97; 4. SA Sam Houston 1:29.21; 5. Seguin 1:29.47; 6. Ray 1:29.89

400 — 1. Tolulope Badmus, Richmond Foster 48.16; 2. William Greene, Angleton 48.17; 3. Mariano Hernandez, EP Winn 48.89; 4. Cosme Ibarra, Donna 50.14; 5. Braden Sherron, FB 50.28; 6. Bryce Kalsu, Dripping Springs 50.38

300 hurdles — 1. Donte Bourgeois, Austin Johnson 38.78; 2. Bowen Fjord, Boerne Champion 38.95; 3. Justin Wright, Dripping Springs 38.96; 4. TJ Stickler, Kerrville Tivy 39.23; 5. My’Kell Ross, Angleton 39.79; 6. Daniel Anomneze, Rosenberg Lamar 40.05

200 — 1. Jaleel Scott, Austin Johnson 21.98; 2. Tyron McDonald, Austin Johnson 22.09; 3. Christian Young, Richmond Foster 22.24; 4. Chris Bowie, Angleton 22.39; 5. Brailon Sanders, Moody 22.74; 6. Logan Masters, Medina Valley 22.75

1,600 — 1. Dominic Cavazos. Mercedes 4:20.07; 2. Bobby Holt, Dripping Springs 4:22.14; 3. Ace Castillo, T-M 4:23.40; 4. Cameron Kleiman, Austin Johnson 4:24.49; 5. Juan Salinas, Laredo Nixon 4:26.89; 6. River Bailey, Lockhart 4:27.89

1,600 relay — 1. Richmond Foster 3:17.91; 2. Ray 3:20.93; 3. EP Winn 3:22.00; 4. Kerrville Tivy 3:22.56; 5. Sharyland Pioneer 3:22.83; 6. Veterans Memorial 3:23.69

GIRLS

Team totals — 1. Austin Johnson 67; 2. Boerne Champion 58; 3. Victoria West 56; 4. Gregory-Portland 37; 5. Austin Crockett 36; 6. Laredo Nixon 34; 7. Marble Falls 32; 8. Richmond Foster 24; 9. Dripping Springs 21; 10. Edcouch-Elsa 19; 11. Rosenberg Terry 18; 12. Mission Sharyland 17; 13. Sharyland Pioneer 16; 14. (tie) Alice, Port Lavaca Calhoun, Mission Veterans Memorial 14; 17. (tie) Lamar Fulshear, Flour Bluff, Seguin 12; 20. (tie) Lockhart, Northside Harlan, Carroll 10; 23. Veterans Memorial 9; 24. (tie) Rosenberg Lamar Consolidated, San Antonio Sam Houston, Calallen 8; 27. (tie) Ray, Donna North 6; 29. Rio Grande City 5; 30. (tie) San Antonio Edison, Kerrville Tivy, Moody 4; 33. King 3; 34. (tie) Angleton, Victoria East, Tuloso-Midway, San Antonio Memorial 2; 39. (tie) Ann Richards School, Austin Lanier 1

3,200 — 1. Alexa Rodriguez, Laredo Nixon 11:11.97; 2. Emme Odonnel, PL Calhoun 11:24.91; 3. Valeria Diaz, Mission Sharyland 11:28.32; 4. Ana Hernandez, Sharyland Pioneer 11:38.27; 5. Beyonce Hernandez, G-P 11:39.96; 6. Erin Briley, Boerne Champion 11:44.70

Discus — 1. Veronica Garcia, Laredo Nixon 138-11; 2. Daizy Monie, Sharyland Pioneer 121-04; 3. Natalia Soto, Donna North 120-10; 4. Kaylee Rodriguez, Edison 113-01; 5. Ashley Navarro, Mission Veterans 112-05; 6. Mikayla Dockweiler, King 112-03

High jump — 1. Mary Lee, Seguin 5-6; 2. Colby Gonzalez, Gregory-Portland 5-2; 3. Maliha Crockett, Carroll 5-2; 4. Charliez De la Garza, Mission Veterans 5-2; 5. Lacey Brown, Austin Crockett 5-2; 6. Chisom Bright-Osigwe, Angleton 5-1

Long jump — 1. Aniah Marshall, Austin Crockett 18-7; 2. Zarrey Sams, Rosenberg Terry 17-09.75; 3. Riley Floerke, Gregory-Portland 17-08.25; 4. Taylor Hill, Lamar Fulshear 17-02.5; 5. Daniella Muniz, RGC 16-09.50; 6. Kolbey Henderson, Angleton 16-07.5

Pole vault — 1. *Riley Floerke, G-P 13-09; 2. Bianca Cardenas, E-E 13-03; 3. Ryleigh Redding, Victoria West, 13-0; 4. Madelene Maves, Richmond Foster 10-06; 5. Jade Ross, Seguin 10-06; 6. McKenzie McCoy, G-P 10-06

Shot put — 1. Emily Habib, FB 41-01; 2. Mackenzie Contreras, E-E 40-09.5; 3. Veronica Garcia, Laredo Nixon 40-02; 4. Charlee Salinas, Mission Veterans 39-01; 5. Tifanny Lopez, Memorial 38-01.5; 6. Ebheni Henderson, Ann Richards 37-09.5

Triple jump — 1. Riley Floerke, G-P 37-03.5; 2. Aniah Marshall, Austin Crockett 37-02.75; 3. Criselda Cruz, Alice 37-02.75; 4. Charlize De La Garza, Mission Veterans 36-01.5; 5. Landen Ross, King 35-11.25; 6. Diana Perez, Mission Sharyland 35-10.5

Wheelchair shot put — 1. Catalina Clubb, T-M 10-02.5; 2. Melanie Peters, Alamo Heights 9-04

400 relay — 1. Austin Johnson 47.28; 2. Boerne Champion 48.51; 3. Victoria West 49.03; 4. SA Sam Houston 49.19; 5. SA Harlan 49.33; 6. Austin Crockett 49.49

800 — 1. Bailey Goggans, Marble Falls 2:10.01; 2. Brooke Barrington, Calallen 2:14.12; 3. Ife Chris-Rotimi, Richmond Foster 2:15.52; 4. Chloe Pena, Kerrville Tivy 2:19.15; 5. Vanessa Cerda, Edcouch-Elsa 2:22.30; 6. Zara Richardson, Veterans Memorial 2:22.74

100 hurdles — 1. Ryleigh Redding, Victoria West 15.41; 2 Hannah Biggs, Dripping Springs 15.57; 3. Sarah Cauble, Marble Falls 15.65; 4. Amber Jones, Veterans Memorial 15.72; 5. Idani Garza, Rio Grande City 16.07; 6. Alexia Engel, Boerne Champion 16.41

100 — 1. Xavia Thompson, Lockhart 12.59; 2. Taylor Hill, Lamar Fulshear 12.63; 3. Aniah Marshall, Austin Crockett 12.65; 4. Zarrey Sams, Rosenberg Terry 12.70; 5. Meosha Erving, Floresville 12.73; 6. Rachel Horowitz, Austin Johnson 12.83

800 relay — 1. Austin Johnson 1:40.15; 2. Victoria West 1:42.57; 3. Boerne Champion 1:42.63; 4. Austin Crockett 1:43.90; 5. Marble Falls 1:44.15; 6. Flour Bluff 1:44.84

400 — 1. Bailey Goggans, Marble Falls 55.55; 2. Tia Murry, Rosenberg Lamar 56.44; 3. Jasmine Henry, SA Harlan 57.11; 4. Avery Kalsu, Dripping Springs 57.91; 5. Mariana Velasquez, Victoria West 59.48; 6. Ivrael Wardy, Austin Lanier 59.56

300 hurdles — 1. Ryleigh Redding, Victoria West 44.46; 2. Criselda Cruz, Alice 45.32; 3. Alexis Mendoza, Ray 45.82; 4. Ariel Bustamante, Veterans Memorial 46.46; 5. Brittnyne La Mothe, Richmond Foster 47.06; 6. Lightsey Puryear, Dripping Springs 47.19

200 — 1. Sarah Porter, Austin Johnson 24.94; 2. Layne Bolli, Boerne Champion 25.42; 3. Zarrey Sams, Rosenberg Terry 25.43; 4. Angela Wilder, Moody 25.95; 5. Abby Barnett, Victoria East 26.36; 6. Daniella Muniz, Rio Grande City 26.38

1,600 — 1. Valeria Diaz, Mission Sharyland 5:14.21; 2. Alexa Rodriguez, Laredo Nixon 5:15.87; 3. Emme Odonnell, PL Calhoun 5:21.02; 4. Ana Hernandez, Sharyland Pioneer 5:21.46; 5. Ambrie Lizcano, Marble Falls 5:26.22; 6. Haley Villalpando, Edcouch-Els 5:28.35

1,600 relay — 1. Boerne Champion 3:53.13; 2. Austin Johnson 3:53.25; 3. Richmond Foster 3:57.78; 4. Dripping Springs 4:00.42; 5. Carroll 4:01.83; 6. Tuloso-Midway 4:04.07